Wolontariat szkolny

Rok szkolny 2018/2019

 • Koordynatorzy naszego szkolnego Klubu Wolontariatu
  Agnieszka Bojnarowska
  Magdalena Joniec-Kulczyk
  Anna Ciapała oraz
  Nasi wolontariusze
  Faron Monika, Górka Klaudia ,Mokrzycka Justyna, Sopata Sabina, Stasianek Krystian, Syktus Agata, Wątorczyk Zuzanna, Wójcik Marcin, Wąs Magdalena , Cięciel Julia ,Dara Bartosz, Dudczyk Kacper, Hajduk Anna, Janik Grzegorz, Kmiecik Agnieszka, Kościółek Szymon, Krokowski Paweł, Królczyk Kamil, Kwiatkowski Maciej, Maciuszek Mateusz, Nowak Karolina, Procyk Artur, Sekuła Gabriela, Storch Dawid, Stafińska Paulina, Gargula Kacper, Klaudia Baszczyn, Norbert Bieda, Agata Kogut, Kamila Poręba.
  Przy współpracy Stowarzyszenia Sursum Corda promują wolontariat w naszej szkole.

 • Dnia 17 maja 2019 roku w przedszkolu Nr3 w godzinach wieczornych odbyło się piżama party. Nasze wolontariuszki z IT pomagały w organizacji imprezy. Dzieciaki były zachwycone zabawą, która trwała az do 21.00 i pomimo tego iż były bardzo zmęczone nie chciały jej zakończyć. To był cudowny i niezapomniany czas

 • Dnia 07.02.2019 r. wraz z 10 osobową grupą wolontariuszy z klasy 1T wzięliśmy udział w Zabawie Karnawałowej zorganizowanej przez Miejskie Przedszkole nr 3 w Nowym Sączu. Wolontariusze i dzieciaki byli przebrani za różne postaci z bajek. Naszym zadaniem było wymyślanie zabaw dla dzieci, oraz umilanie im czasu. Wszyscy tańczyli i śpiewali. Grali w zabawy np. “Karetę”, tańce na składanej gazecie czy slalom z piłeczką na łyżce. Maluchy i starszaki świetnie sobie radzili z tymi zadaniami. Dzieciaki były zadowolone i uśmiechnięte. Bardzo miło nas pożegnały. Wszyscy dobrze się bawili. Zabawa była świetna, czas bardzo szybko minął. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nas się to powtórzyć.

 • 29 listopada zorganizowaliśmy dzieciom z Przedszkola Nr 4 zabawę Andrzejkową. Przebraliśmy się za różne postaci z bajek i zorganizowaliśmy konkursy, quizy i tańce. Dzieci były bardzo zadowolone i chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach ,które niestety przerwała pora obiadu.
  Nicola Jarosz

 • Uczniowie klasy I PWa i I PWb z wizytą w Miejskim Przedszkolu nr 4 w ramach porozumienia o współpracy wolontariatu. Wspólnie z przedszkolakami włączyli się w ogólnopolską akcję odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Przy akompaniamencie instrumentów muzycznych młodzież z klas wojskowych śpiewała z dzieciakami pieśni patriotyczne.

 • Klasa 1PWa postanowiła w tym roku wyręczyć Świętego Mikołaja. Uczniowie otworzyli swoje serca (a także kieszenie) i wspólnymi siłami skompletowali mikołajkową paczkę dla Tomka, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda. Wymarzone zabawki, o które Tomek prosił w liście do Świętego Mikołaja, zostały pięknie zapakowane przez żeńską część klasy. Nie zapomniano również o słodkich dodatkach. Dobre serca uczniów zostały docenione przez Kapitułę Akademii Mikołajów Stowarzyszenia Sursum Corda: klasa 1PWa otrzymała tytuł Dyplomowanego Mikołaja, którym może się posługiwać przez najbliższy rok.