Wolontariat szkolny

Rok szkolny 2018/2019

 • Koordynatorzy naszego szkolnego Klubu Wolontariatu
  Agnieszka Bojnarowska
  Magdalena Joniec-Kulczyk
  Anna Ciapała oraz
  Nasi wolontariusze
  Faron Monika, Górka Klaudia ,Mokrzycka Justyna, Sopata Sabina, Stasianek Krystian, Syktus Agata, Wątorczyk Zuzanna, Wójcik Marcin, Wąs Magdalena , Cięciel Julia ,Dara Bartosz, Dudczyk Kacper, Hajduk Anna, Janik Grzegorz, Kmiecik Agnieszka, Kościółek Szymon, Krokowski Paweł, Królczyk Kamil, Kwiatkowski Maciej, Maciuszek Mateusz, Nowak Karolina, Procyk Artur, Sekuła Gabriela, Storch Dawid, Stafińska Paulina, Gargula Kacper, Klaudia Baszczyn, Norbert Bieda, Agata Kogut, Kamila Poręba.
  Przy współpracy Stowarzyszenia Sursum Corda promują wolontariat w naszej szkole.

 • Uczniowie klasy I PWa i I PWb z wizytą w Miejskim Przedszkolu nr 4 w ramach porozumienia o współpracy wolontariatu. Wspólnie z przedszkolakami włączyli się w ogólnopolską akcję odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Przy akompaniamencie instrumentów muzycznych młodzież z klas wojskowych śpiewała z dzieciakami pieśni patriotyczne.

 • 29 listopada zorganizowaliśmy dzieciom z Przedszkola Nr 4 zabawę Andrzejkową. Przebraliśmy się za różne postaci z bajek i zorganizowaliśmy konkursy, quizy i tańce. Dzieci były bardzo zadowolone i chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach ,które niestety przerwała pora obiadu.
  Nicola Jarosz

 • Klasa 1PWa postanowiła w tym roku wyręczyć Świętego Mikołaja. Uczniowie otworzyli swoje serca (a także kieszenie) i wspólnymi siłami skompletowali mikołajkową paczkę dla Tomka, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda. Wymarzone zabawki, o które Tomek prosił w liście do Świętego Mikołaja, zostały pięknie zapakowane przez żeńską część klasy. Nie zapomniano również o słodkich dodatkach. Dobre serca uczniów zostały docenione przez Kapitułę Akademii Mikołajów Stowarzyszenia Sursum Corda: klasa 1PWa otrzymała tytuł Dyplomowanego Mikołaja, którym może się posługiwać przez najbliższy rok.